Ovaj cd je zapravo poklon cd koji dolazi uz četrnaesti broj Out Of The Darkness fanzina i sadrži 5 bendova koji čine novo poglavlje srpske underground hardcore punk scene, mladih bendova koji prže odličan hardcore. Tu su NEVEN koji imaju tri pjesme, pomalo metaliziran, ali dovoljno old school ne momente groovy hardcore koji tekstualno podsjeća na Krishna bendove, meni možda i najbolji na ovom izdanju. MAJAK imaju tri stvari metaliziranog, pomalo d-beat hardcorea poprilično mračnog, pogotovo stvar ‘Poplave’, koja jako podsjeća na Integrity u nekim dijelovima, barem mene. NABOD su mi zakon, sviraju bijesan i brzi, onako prljavi hardcore punk na old school način sa tekstovima na srpskom. Ovo je brzo, bijesno i žestoko i njihov dio cd-a sadrži šest pjesama. Tu pozdravljam i lukavo korištenje semplova koje uvijek volim čuti ako su pametno korišteni. CHEMICAL TOMB prže neki metalizirani crossover u 80-ies stilu i malo me podsjetili na Iron Reagan i Municipal Waste sa svoje dvije stvari na ovom izdanju. Solidna pržiona u stilu hardcore plus Slayer i ostale thrash metal legende. Vokalno jako idu u eighties thrash i crossover stil. BEDNICI imaju tri pjesme i vrlo su mi se dopali svojim mračnim, brzim i bučnim hardcoreom, s ponekim mosh dijelom, ali i ljutim melodijama ispod energičnih apokaliptičnih riffova. Odlični bendovi, odličan cd!
Tag Archives: hardcore
(review) Nabod! – ‘Nabod!’
Nabod! su bend iz Beograda, Srbije i sviraju brz i prljavi old school hardcore punk sa ponekim powerviolence utjecajem i uletom u kratke i energične bombe od pjesama. Vokal je bijesan i na momente vrišti iz petnih žila derući političke pjesme kao što su ‘Istorijski Recidiv’ ili ‘Ustanak’. Za Nabod! sam čuo na onom cd-u što je išao uz OOTD fanzin broj četrnaest i bili su mi zakon tamo, pa rekoh da ih još malo istražim. Volim bendove koji peglaju ovakav tupa tapa HC bez puno filozofije ali koristeći tu i tamo semplove koje obožavam ako su pametno iskorišteni u pjesmama kao tematika ili označavajući snagu pjesme dodatno kroz korišteni sample. Rijetko koja od ovih šest pjesama pređe jednu minutu trajanja, tako da izdanje brzo završi i volio bih baš vidjeti ovaj bend uživo da osjetim svu snagu i energiju sa bine i publike. Srpska hardcore scena je odlična u zadnje vrijeme, kao što je uvijek i bila.
(review) By A Storm – ‘Beware Of The Underdogs’ (Backbite Records)
German hardcore scene is alive and well, thriving with great bands and releases coming out every day. By A Storm were already featured with their single in this webzine, now is the time for their full length album to see the light of day. This one contains ten songs plus one re-recorded new version of previous song. By A Storm play old school hardcore which leans with both legs more into punk and street punk roots and some youth crew influenced hardcore, than in metalized modern hardcore which is popular nowadays. This is so evident in songs like ‘Modern Men’ or one of my favorites ‘We Carry On’. Vocals are screaming at the top of the lungs but somehow, sometimes evolving into great melodic parts where needed due to song writing. At times this band reminded me of Croatian hardcore legends Deafness By Noise. Between all hardcore harshness and speed, there are also street punk soulful melodic parts and sing along backing vocal parts just made to sing along. This record is a great piece of Euro core reminding me back in the days of all those bands on Lost&Found Records that I used to listen to when I was a hardcore kid growing up. Lyrically, By A Storm moves along typical hardcore themes, like dealing with life, friendships lost and gone, betrayal, hatred, loss and similar themes, the themes that drove me to hardcore many, many moons ago. Songs like ‘Too Late’, ‘Rebuild’ or the title song reminded me a lot why I love this music so much in the first place. This is one mean, lean fine old school hardcore record!


